.....................................

.....................................

reede, 25. november 2016

Meenutus Põhjamaade raamatukogunädalast

Põhjamaade raamatukogunädal "Tulevik Põhjalas"

II klassile toimus ettelugemispäev.Süütasime küünlad ja lugesime hommikuhämaruses ette katkendi Stian Hole raamatust "Garmanni suvi".

Suvi on varsti läbi ja Garmann läheb esimest korda kooli. Pildiraamatus "Garmanni suvi" saame tuttavaks kuueaastase Garmanniga, kellele tulevad külla kolm vana tädikest. Tädikesed tulevad paadiga teisest ajastust, kaasas luuvalu, songad ja mandlikook. Garmann on koolimineku pärast ärevil ja loodab, et tal tuleb varsti hammas ära. Vanatädidel on juba kõik hambad ära tulnud ja nad panevad oma proteesid pärastlõunase
uinaku ajaks veeklaasi. Garmann mõtleb endamisi, kas vanemad või vanatädid ka midagi kardavad. Kõik muretsevad millegi pärast, ainult tädi Augusta mõtleb enamasti magusast mandlikoogist. "Garmanni suvi" on rikkalike illustratsioonidega jutustus ühteaegu millestki, mis 
peagi läbi saab ja mis alles ees.Peale raamatu lugemist joonistasime kuuldud jutu põhjal pilte ja mängisime põhjamaade mänge.
 


Avasime näituse 
"Põhjamaade raamatunädal"Toimus ka "pimekohting" Põhjamaade romaani sarja raamatutega, kus huvilised said omale koju lugemiseks kaasa võtta paberisse pakitud raamatu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar