.....................................

.....................................

kolmapäev, 16. august 2017

"Aga siis, kui vihma sajab, lugeda võib raamatuid - "

Suve esimene pool oli niiskevõitu ja jahe. Just paras aeg võtta kätte mõni tore raamat. Minu selle suve toredaks avastuseks oli Chris Riddelli "Ottoline ... " raamatud.  Kuigi võiks arvata, et need on rohkem tüdrukute raamatud, siis seda need siiski pole. Need on mõnusalt väikesed ja paljude piltidega. Mulle meeldis, et nendes raamatutes oli tegelasteks  ebatavalised loomad ja müstilised olevused.  Oli huvitav lugeda nende seiklustest. "Ottoline ja Kollane Kass" raamatus oli üllatuseks see, et tore kiisu osutus hoopis pätiks. Naljakas oli ka see, et koerad mängisid pokkerit.  "Ottoline läheb kooli" raamatus oli vahva kummitav poni ja "Ottoline merel" läks Ottoline oma sõpra otsima.Chris Riddell "OTTOLINE JA KOLLANE KASS" 
(Draakon ja Kuu 2010; 171 lk)

Saage tuttavaks - Ottoline Brown ja tema parim sõber härra Munroe. Ükski mõistatus ei ole nende jaoks liiga keeruline. Kui linnast hakkavad kaduma hinnalised koerakesed, otsustavad sõbrad asja uurima hakata.Chris Riddell "OTTOLINE LÄHEB KOOLI" 
(Draakon ja Kuu 2012; 170 lk)

Saage tuttavaks Ottoline’iga ja tema karvase abivalmis sõbra härra Munroe’ga. Ottoline on teel Teistmoodi Talentide Kooli ja ta on mures — vahest tal polegi erilist talenti. Härra Munroe muretseb pigem kummituse pärast, kes väidetavalt öösiti kooli koridorides ringi liigub. Kas Ottoline avastab oma varjatud ande ja kas neil kahel õnnestub kummituse saladus paljastada?

Chris Riddell on tunnustatud Inglise lasteraamatute autor ja illustraator. Ottoline’i raamatud on toonud talle hulga autasusid, sealhulgas Nestlé Kuldmedali.
 
Chris Riddell "OTTOLINE MEREL" 
(Draakon ja Kuu 2017; 176 lk)

Ottoline Brown ja tema parim sõber hr Munroe on harilikult lahutamatud . . . Kuid nüüd on läinud hr Munroe salamissioonile Norrasse, et leida superhambuline superkarvane Lumeinimene. Ottoline asub teele allveelaeval, et sõber üles leida, enne kui too hirmsa trolliga vastamisi satub.


Kris 
Ridala Raamatukogu lugeja

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar