.....................................

.....................................

Esmaspäev, 15. november 2021

Põhjamaade kirjanduse nädal

 


RAAMAT LASTELE

 

Karin Erlandssoni seikluslugu "Pärlipüüdja" on esimene osa raamatusarjast "Legend Silmaterast". Peategelane Miranda on osav pärlipüüdja, kes usub, et just tema leiab ükskord müütilise pärli Silmatera, mida kõik endale ihaldavad. Legendi järgi ei pea see, kes Silmatera leiab, enam kunagi millegi järele igatsema.

Tempokas lugu räägib sõprusest ja igatsusest ning paneb lugeja mõtlema küsimusele, mis on tegelikult elus tähtis. See raamat nomineeriti 2018. aastal Põhjamaade Nõukogu laste- ja noortekirjanduse auhinnale. "Pärlipüüdja" on soovitatav lastele alates üheksandast eluaastast.RAAMAT TÄISKASVANUTELE

 

Sally Salmineni (1906-1976) "Katrina" ilmus esmakordselt rootsikeelsena 1936. a ja pälvis Põhjamaade romaani võistlusel I auhinna. Eesti keeles ilmus "Katrina" juba 1939. a Põhjamaade romaani sarjas.

Romaan käsitleb Ahvenamaa saarestiku olusid 20. sajandi algupoolel. See on saarestiku karmides oludes kannatava ja armastava naise romaan, mis sisaldab tõsielul põhinevaid elamusi ja sündmusi.

Noor Katrina satub Österbottenilt Ahvenamaale kui vaene madrus ta endaga abielluma meelitab, rääkides õnnest ja ilust, mis teda Ahvenamaal ootab. Saarele jõudes ja seal elades ei ole elu enam pooltki nii romantiline - valitseb tugev klassiühiskond ning uhke Katrina peab pidevat võitlust enda ja oma pere nimel.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar