.....................................

.....................................

reede, 15. juuli 2016

Ridala raamatukogu populaarsemad raamatud

Selle aasta algusest kuni juunikuu lõpuni on kõige enam laenutatud just neid raamatud: 


Jojo Moyes "Pärast sind" (9 korda) 

Seal, kus üks lugu lõppeb, algab uus.
„Pärast sind“ on järg Jojo Moyese ülimenukale romaanile „Mina enne sind“.
Kuidas liikuda edasi pärast armastatud inimese kaotust? 
Louisa Clark pole enam tavaline tüdruk, kes elab tavalist elu. Will Traynoriga veedetud aeg on tema elu täielikult muutnud. Kui erakordne õnnetus sunnib Lou koju pere juurde naasma, ei saa ta võitu tundest, et on taas tagasi alguses.
„Nii nagu „Mina enne sind“, on „Pärast sind“ emotsionaalne reis , mida iga lugeja peaks isiklikult kogema. Nii et ma ei ütle palju. Kuid ütlen, et „Pärast sind“ jutustab meile kaotusest ning sellest, kuidas eluga edasi minemine on igaühe jaoks meisterinev. Me saame teada kui suure jälje Willi kaotus Louisa ellu jättis ning kuidas Louisa üritab end uuesti leida. Kõige olulisem on aga see, et „Pärast sind“ tõestab taaskord, et tuleb lihtsalt elada. Lihtsalt elada.“ 



Olev Remsu "Supilinna armastajad" (8 korda)

Kes on Supilinna armastajad? Kas Supilinna vanem Krill ja Žasmina Pelagejevna Komissarova? Või Malle Leivategija ja tema isa Elmar Leivategija? Või jehovistid, kes armastavad üle kõige Jehoovat? Või Kolla ja kunstipiiga Päike? Või Kolla ema Lilli ja poisi isa Anti? Eks seda otsustab lugeja. „Supilinna armastajad“ on järg raamatutele „Supilinna poisid“ ja „Supilinna surmad“, see on triloogia viimase osa esimene raamat.








Mart Sander "Litsid" (8 korda)

Romaan "Litsid" on pilguheit Eestimaa saatuse pöördelistele aastatele 1939-1944, jutustatud väikese Tallinna bordelli ja sealt läbi kulgevate inimeste pilgu läbi. 

Selles suletud mikrokosmoses kajastuvad murrangulised sündmused sageli vaid kui reaalse tegelikkuse kauge kaja, murdes aga üksiti valusalt sisse illusoorsesse maailma. Sinna maailma on pagenud mitmed noored naised, kellel kõigil on erinevad põhjused tavaelust ja oma identiteedist loobumiseks. Kuid sõdima peavad nemadki. 

Romaanitsükli esimese osa tegevus toimub aastail 1939-1940, mil Eesti asus eneselegi märkamatult oma iseseisvuse hävingu teele.


Stig Rästa "Minu Kennedy"  (7 korda)

"Kirjutan sulle esimest korda. Ma ei tea su vanust,tausta ega konditsiooni, aga tunnen, et pean sulle kõigepealt selgitama, mida sa oma käte vahel hoiad. Kuigi ma räägin selles raamatus oma elust, ei pea ma seda siiski elulooraamatuks. Eesti raamatupoodide riiulitel on küllaga erinevate inimeste elulugusid, sest põhjamaist ja kinnist eestlast huvitab kõige rohkem ikka teiste elus toimuv. Neid raamatuid lugedes saab hea juhul teada, et kellelgi teisel läheb samamoodi kui lugejal, ja paremal juhul läheb tal hulleminigi. Sellisel juhul saabub hinge rahulolukübemeke. Vähemalt minule mõjuvad teiste halvad uudised just niimoodi. Mõtlen, et kurat, mul pole häda
kedagi, vaata Clintonit või Kennedyt.
Ahjaa, „Minu Kennedy“. Miks selline pealkiri? Ärge saage valesti aru, ma ei samasta ennast Ameerika Ühendriikide presidendiga. Mul ei ole suurushullustust. „Minu Kennedy“
on mingil määral see võõras kole juhtum, mis paneb mõtlema, et mul endal on ikka väga hästi. „Minu Kennedy“ on lahendamata lugu või mõistatus. Mind seob temaga miski
ja samas ka mitte midagi."


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar